MK SAFE WORK, s. r. o. - obchodník Silver Gold Investments

Otázky a odpovědi

Jaká je výše poštovného ?

Pro všechny naše klienty je jako poděkování za Vaší objednávku u naší společnosti poštovné, balné a pojištění všech objednávek zdarma.

Můžu u Vaší společnosti realizovat zpětný odkup drahých kovů?

Ano, zajišťujeme a garantujeme i zpětný odkup jakéhokoliv zboží z našeho sortimentu. Aktuální ceny odkupu jsou u každého produktu a aktualizují se podle spotových cen Londýnské burzy každou minutu.  Postup při odkupu je obdobný jako při nákupu. Předně je nutné dopravit na naší adresu do sídla společnosti zboží, které chcete prodat a to buď fyzicky, nebo prostřednictvím zaslání tohoto zboží při využití služeb České pošty, kdy je nutné poslat zboží jako cenné psaní pojištěné na hodnotu zásilky.

Technicky lze odkup realizovat přes naše internetové stránky, kde:

  1. Provedete nabídku Vašeho zboží (je možné i telefonicky nebo e-mailem). V nabídce uvedete druh zboží, jeho hmotnost, počet kusů, a případně další údaje do poznámek.
  2. Aktuální cena odkupu je u zboží a to jak na hlavní stránce v odseku Odkup, nebo u jednotlivých položek pod aktuální prodejní cenou
  3. Cena se stanoví podle aktuální spotové ceny (Londýnská burza) při převzetí zboží (mezi 9.00 hod a 16.30 hod seč) a zároveň se zkontroluje, zda není zboží poškozeno.
  4. Převzetí Vašeho zboží probíhá na pracovišti naší společnosti na adrese Žernosecká 603/15, 412 01 Litoměřice. Zboží lze zaslat i poštou jako doporučenou zásilku pojištěnou na hodnotu zboží.
  5. Po převzetí Vašeho zboží a jeho kontrole je sepsána a podepsána krátká kupní smlouva a dohodnuty platební podmínky, které převážně probíhají bezhotovostní formou, nicméně je možné se dohodnout i na proplacení zálohy v určité dohodnuté výši v hotovosti. Menší částky se hradí v hotovosti. Zbytek kupní ceny je zaslán klientovi na účet. V případě větších nestandardních obchodů samozřejmě dohodneme individuálních podmínky.

Objednávka zboží je závazná?

Prodej investičního zlata je prodej zboží, jehož cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli dodavatele. S ohledem na tuto skutečnost nemá spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy, jak je uvedeno v občanském zákoníku.

Jak probíhá okamžitá fixace ceny?

Investiční zlato můžete objednávat v pracovních dnech Po-Pá od 9:00 do 16:30 vždy v konečných cenách. Ceny jsou aktualizovány v minutových intervalech. Mimo otevírací dobu lze učinit objednávku, ale její fixace proběhne až následující pracovní den v 9.00 hod ráno, pokud není s klientem dohodnut jiný postup. Cena tedy může být následující pracovní den vyšší, nebo nopak nižší oproti ceně v momentě učinění objednávky mimo pracovní dobu.

V jakých měnách mohu nakupovat?

U každého druhu zboží je uvedena cena jak v KČ, tak v EUR a volbu máte samozřejmě i při tvorbě jakékoliv objednávky. Nabízíme celkem 2 měny: CZK, EUR .

Z čeho se skládá uvedená cena zlata?

Cena zlata je tvořena na burze a odvíjí se o tzv. spotové ceny jednotlivých kovů. K této ceně na Londýnské burze je připočítávána marže, tzv. premium. Jde o celkovou přirážku, která v sobě obsahuje náklady na dopravu zlata, jeho pojištění, náklady na výrobu zlatých mincí či slitků a přiměřenou marži obchodníků. Pravidlem je, čím větší hmotnost slitku, tím menší je premium a naopak. Proto lze investorům doporučit nákup slitků velikosti od 1 trojské unce (31,1 g) a výše.

Závěrem si Vás dovoluji požádat, pokud budete mít jakýkoliv dotaz, případně budete potřebovat radu, rádi Vás uvítáme v naší společnosti, kde můžeme vše osobně nezávazně probrat a dát různá doporučení, která Vám pomohou při Vašem investičním rozhodnutí.

E-mail

mksafework@email.cz

Telefon

+420606248978