MK SAFE WORK, s. r. o. - obchodník Silver Gold Investments

Inv.stříbrná mince American Eagle 1 Oz -různé roky

856 Kč856 Kč bez DPH
33,84 EUR33,84 EUR bez DPH

Země: USA
Hmotnost 1 : 31,1035g
Série: American Eagle
Mincovna: Mincovna Spojených států
Ryzost: 999/1000
Průměr, mm: 40,6
Tloušťka, mm: 2,98
Nominální hodnota: 1
Měna: americký dolar
Balení produktu: Sáček

Počet
komisní prodej skladem k odběru 11 ks
  • Cena odkupu: 424 Kč

Popis

 

1 oz stříbrná mince American Eagle 

American Eagle Silver 1oz, poprvé představená v roce 1986, je jednou z nejoblíbenějších mincí ve Spojených státech a je také jednou z nejžádanějších stříbrných mincí v mezinárodním měřítku.

Adolph A. Weinman, americký sochař německého původu, vytvořil ikonický design lícové strany mince („walking liberty half dollar“). Mince se objeví v roce 2021 v revidované podobě, protože to bylo 35. výročí americké stříbrné mince Eagle. Bylo rozhodnuto, že pro tuto příležitost bude mít původní návrh na rubu nový motiv. Starý a nový design se tak mísí a vytváří toto nové vydání.

Na lícní straně mince je vyobrazena Lady Liberty Adolpha A. Weinmanna z roku 1986. Lady Liberty, reprezentovaná jako bohyně v krásných splývavých šatech, kráčí směrem ke slunci v levém dolním rohu mince. Zdá se, že osvětluje cestu ke svobodě a vede hlavní hrdinku, když se k ní natahuje. Na druhé paži drží olivovou ratolest, která je synonymem síly a míru. Za ní se vznáší americká vlajka, která ji jakoby obklopuje. Je důležité si všimnout tří odlišných nápisů na této minci. Za prvé, slovo „svoboda“ korunuje minci řídkou kaligrafií. Napravo od postavy je také výraz „důvěřujeme v Boha“, který odkazuje na americké motto. Nakonec je na spodní straně lícové strany uveden rok, ve kterém byla mince ražena.

Na rubu mince je ikonický americký pták, orel bělohlavý, který pro verzi z roku 2021 navrhla Emily Damstra, autorka zoologických, botanických, antropologických a dalších ilustrací pro Královskou kanadskou mincovnu. Zdá se, že zvíře je ve svém přirozeném živlu a přistává na dubové větvi, má stále roztažená křídla. Je majestátní a je také odkazem na pojem síly a prestiže. Zde jsou nápisy jako „spojené státy americké“ a „jeden dolar“ vlevo a pod orlem. Latinská fráze „e Pluribus Unum“ je dalším americkým heslem, doslova znamená „jeden z mnoha“. Pokud je na rubu mezi orlem a latinskou frází písmeno, je to označení, kde byla mince ražena. 'S'

U mince je zaručena vysoká kvalita výroby a je nepostradatelným doplňkem sbírky každého investora. Jejich právní hodnota je jeden dolar, ale jejich individuální vnitřní hodnota je mnohem vyšší. Nenechte si ujít příležitost získat tuto pozoruhodnou 1 oz stříbrnou minci amerického orla.

E-mail

mksafework@email.cz

Telefon

+420606248978