MK SAFE WORK, s. r. o. - obchodník Silver Gold Investments

Zlatá mince Lední medvěd 2022 - 1/10 oz

6 649 Kč6 649 Kč bez DPH
282,11 EUR282,11 EUR bez DPH

Země: Kanada
Hmotnost 1 : 3,11035g
Série: Polar Bear
Mincovna: Královská kanadská mincovna
Ražba: 5000
Čistota: 999,9/10000
Průměr, mm: 16
Nominální hodnota: 5
Měna: Kanadský dolar
Balení produktu: Blistr

Počet
8-10 pracovních dní
  • Cena odkupu: 4 201 Kč

Popis

 

1/10uncová zlatá mince ledního medvěda 2022

Pokud chcete získat kousek kanadského ducha, pak už nehledejte a kupte si 1/10 zlaté mince ledního medvěda na SGI s.r.o.

Kanadský lední medvěd, jeden z hlavních symbolů Kanady, představuje ⅔ celkové světové populace. Kanadští lední medvědi se vyskytují podél Labradoru k aljašské hranici a od James Bay po Ellesmere Island.

Mince představující majestátního medvěda byla vytvořena kanadskou mincovnou, jednou z nejuniverzálnějších mincoven na světě.

Tato mincovna nabízí širokou škálu specializovaných vysoce kvalitních mincovních produktů a souvisejících služeb v mezinárodním měřítku. Je známá svou vysokou ryzostí a kvalitními mincemi ve stříbře, zlatě a platině.

Tato mince není výjimkou a design medvěda vytvořil kanadský umělec Glen Loates, který miluje malování divoké přírody a krajiny v naturalistickém stylu. Obrazy Glena Loatese byly v minulosti darovány princi Philipovi a bývalému kanadskému premiérovi. Od té doby navrhl velké množství mincí pro Královskou kanadskou mincovnu.

Na rubu této mince je portrét celého těla ledního medvěda v jeho přirozeném arktickém prostředí. Majestátně stojí na vrcholu ledového pole a s otevřenou pusou se dívá doleva. Živé radiální linie na hřbetě medvěda dodávají krásný sluneční svit, který je vizuálně docela úžasný.

Na této minci je třeba poznamenat jednu zvláštní vlastnost: tajný znak tlapky na pravé straně medvěda. Zde také naleznete váhu, ryzost (čtyři devítky), rok „2022“ a „Kanada“.

Radiální linie jsou také přítomny na líci mince kolem portrétu jejího veličenstva Alžběty II. Je to nádherný portrét, díky kterému královna Alžběta působí velmi žensky a jako obvykle velmi elegantně. Návrh je dílem Susanny Blunt a je nejnovějším portrétem královny na současné ražbě mincí, která začala v roce 2003. Byla vybrána mezi 8 umělců v celostátní soutěži.

Nominální hodnotu mince (5 CAD) najdete pod portrétem Jejího Veličenstva spolu s nápisy „Elizabeth II“ a „DG Regina“.

Vzhledem k tomu, že ražba je omezena na 5 000 mincí po celém světě, začněte se svou sbírkou hned, protože se rychle prodá! Tato krásná mince je vyrobena z 99,99% čistého (24 karátového) zlata a je skutečně produktem prvotřídního řemesla a umění. Nyní je k dispozici na SGI s.r.o. a bude dodáván zapouzdřený v barevné testovací kartě s pečetí prokazatelnou proti porušení.

Zlaté mince Zlatá mince Lední medvěd 2022 - 1/10 oz

E-mail

mksafework@email.cz

Telefon

+420606248978